Dzielnicowi odwiedzili uczniów z Nowego Chechła

Fot. KPP Tarnowskie Góry

Dzielnicowi z komisariatu w Radzionkowie spotkali się uczniami.

Spotkanie w Szkole Podstawowej w Nowym Chechle przeprowadził mł. asp. Rafał Zając – dzielnicowy Komisariatu Policji w Radzionkowie.

Podczas spotkania, uczniowie czwartej klasy, mieli okazję dowiedzieć się, jakie rozróżnia się kategorie osób nieletnich, jaka odpowiedzialność ciąży na nich za popełniane czyny karalne i jakie środki wychowawcze stosuje wobec osób nieletnich sąd. Ponadto najmłodsi uczniowie otrzymali wskazówki od mundurowego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia ze strony osób nieznajomych. Policjant przypomniał również, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Spotkania policji z młodzieżą szkolną stanowi stały punkt w działalności edukacyjno-profilaktycznej policji. Spotkania te mają na celu umocnienie w nich właściwych postaw społecznych i uświadomienie o ciążącej na nich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Zapobieganie niewłaściwym zachowaniom i przestroga przed ich konsekwencjami prawnymi ma za zadanie uchronić młodych ludzi wkraczających w dorosłość przed nieodpowiedzialnym zachowaniem i popełnianiem czynów niezgodnych z literą prawa.

 

 źródło/foto: KPP Tarnowskie Góry