Dzielnicowy z Lasowic odnalazł skradziony skuter

fot. Policja Tarnowskie Góry

Dwa dni po zgłoszeniu kradzieży pojazdu, dzielnicowy z dzielnicy Lasowice aspirant sztabowy Piotr Gawęda odnalazł podczas obchodu skradziony motorower. Jednoślad został wyceniony przez właściciela na blisko 6 tys. złotych. 

 

W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży motoroweru, który był zaparkowany przy jednym z budynków mieszkalnych znajdujących się przy ulicy Styczyńskiego w centrum Tarnowskich Gór.

– Mundurowi po zebraniu informacji rozpoczęli poszukiwania. W działania włączył się również dzielnicowy obsługujący rejon, z którego pojazd został skradziony. Podczas obchodu rejonu służbowego dzielnicowy aspirant sztabowy Piotr Gawęda rozmawiał z mieszkańcami i sprawdzał każdą informację mogącą doprowadzić go do złodzieja i skradzionego jednośladu  – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Motorower został odnaleziony nieopodal miejsca kradzieży. Był schowany za murem ogradzającym blok mieszkalny.

„Na miejscu odnalezienia pracowali policjanci, którzy zebrali ślady, które mogą pomóc w dotarciu do sprawcy kradzieży motoroweru. Skuter trafił do prawowitego właściciela, który nie krył radości z odzyskania jednośladu” – dodaje podkom. Ciecierski.