Dzielnicowy z Tarnowskich Gór przyjął pod swój dach rodzinę z Ukrainy

fot. Policja Tarnowskie Góry

W pomoc dla uchodźców aktywnie włączyli się tarnogórscy policjanci. Dzielnicowy z Tarnowskich Gór przyjął do swojego domu kobietę z małym dzieckiem i jej bratową. Policjanci zorganizowali również zbiórkę na rzecz rodziny. 

Dzielnicowy z tarnogórskiej komendy mł. asp. Marcin Kopeć zaopiekował się rodziną spod Kijowa. – Wraz żoną przyjął do swojego domu kobietę z małym dzieckiem i jej bratową. Policjanci zorganizowali również zbiórkę na rzecz rodziny, w którą zaangażowali się mundurowi z wydziału prewencji – mówi st. sierż. Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

fot. Policja Tarnowskie Góry

Dzielnicowy z osiedla Fazos 

Dzielnicowy na co dzień pełni służbę na osiedlu Fazos. Wraz z żona ogłosili na jednym z portali społecznościowych, że pomogą rodzinie w potrzebie, która uciekła z Ukrainy.

– Od razu otrzymali odpowiedź, że takowej potrzebuje matka z dzieckiem i bratową, które dotarły z Kijowa do Tychów. Dzielnicowy, nie zastanawiając się ani chwili, przywiózł kobiety do swojego domu – dodaje st. sierż. Kubica.

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry

 

źródło: Policja Tarnowskie Góry