Dzielnicowy z Tworoga wyważył drzwi i uratował życie starszej kobiety

fot. KPP Tarnowskie Góry

Błyskawiczna reakcja dzielnicowego z Tworoga. Podczas interwencji usłyszał dobiegającego z mieszkania krzyk. Postanowił wyważyć drzwi i pomóc kobiecie, która potrzebowała natychmiastowej interwencji medycznej.

Do zdarzenia doszło w środę w południe w Krupskim Młynie (pow. tarnogórski). Dzielnicowy Szymon Łazaj, przeprowadzał interwencję w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Mickiewicza.

„W pewnym momencie na parterze klatki schodowej usłyszał głośny hałas i krzyki. Okazało się, że przed mieszkaniem stoi kobieta, która przekazała mundurowemu, że w środku ma przebywać jej starsza i schorowana matka, z którą od wczoraj nie ma kontaktu. Sytuacja zrobiła się poważna, gdyż mimo kilku prób nawiązania kontaktu, nikt nie otwierał drzwi i nie dawał żadnych znaków” – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Funkcjonariusz poprosił zgłaszająca, aby zadzwoniła na numer alarmowy, a sam wyważył drzwi.

– W środku mieszkania na podłodze zastał 82-letnią kobietę, która nie potrafiła poruszać się o własnych siłach i uskarżała się na różnego rodzaju dolegliwości. Do czasu przyjazdu ratowników, dzielnicowy Łazaj cały czas monitorował stan poszkodowanej, która ostatecznie została zabrana do szpitala na dalsze badania – dodaje rzecznik prasowy.

fot. KPP Tarnowskie Góry