„Dzień Dobry TVN” w Miasteczku Śląskim. Zobaczcie powtórkę

fot. screen dziendobry.tvn.pl

W ostatnich dniach o Miasteczku Śląskim zrobiło się głośno, z dość wydawałoby się błahego powodu. Burmistrz Michał Skrzydło podjął decyzję o likwidacji pięciu przejść dla pieszych i wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego wokół osiedla. Zmiana była potrzebna i zdaje się, że większość mieszkańców popiera decyzję, ponieważ parkowanie samochodów zostało uporządkowane. Temat jednak został nagłośniony do czerwoności przed media w całej Polsce. 

Prawdopodobnie nie byłoby takiego rozgłosu, gdyby nie kontrowersyjny wpis burmistrza w mediach społecznościowych. Post ma kilkaset komentarzy i reakcji oraz dziesiątki udostępnień.

Włodarz napisał na Facebooku, że przejścia zostały zlikwidowanie „w odpowiedzi na bzdurne przepisy dające pieszym pierwszeństwo przed pojazdami”. 

screen Facebook

Był Polsat, TVN24 jest i TVN 

W poniedziałek 27 września do Miasteczka Śląskiego przyjechali reporterzy „Dzień Dobry TVN”.  Telewizja nadawała program na żywo po godzinie 8:00.

W telewizji śniadaniowej udział wzięła mieszkanka Natalia Juszczak oraz mieszkaniec Piotr Musiali. Na antenie TVN-u mogliśmy zobaczyć również rzecznika prasowego tarnogórskiej policji podkom. Damiana Ciecierskiego.

Powtórkę możecie zobaczyć: dziendobry.tvn.pl