Dziennikarz ujawnił SMS-y z Horbanem. „Trudno się dyskutuje z płaskoziemcami (choć mają rację)”

fot. PCh24TV · Polonia Christiana | YouTube

Były dziennikarz TVP Jan Pospieszalski na antenie PCh24 TV ujawnił sms-y z prof. Andrzejem Horbanem, głównym doradcą premiera ds. COVID-19.  Dziennikarz w grudniu 2020 rok zaprosił prof. Horbana do programu „Warto Rozmawiać”. Napisał mu, że w programie będzie również minister Michał Dworczyk i dr Włodzimierz Bodnar.

„O q… to obawiam się, że ja nie będę” – miał napisać Horban. „Dlaczego Panie profesorze błagam. Ministra Dworczyka dam osobno na koniec” – odpisał publicysta.

„Tak, ale istnieje granica. Trudno się dyskutuje z płaskoziemcami (choć mają rację)” – odpowiedział prof. Andrzej Horban.

Jan Pospieszalski na antenie chrześcijańskiej telewizji tak skomentował wymianę wiadomości sms  z głównym doradcą premiera ds. koronawirusa.

„Prof. Horban w grudniu 2020 roku, kiedy umierają ludzie w szpitalach, kiedy mamy pierwszy szczyt zakażeń, kiedy mamy pierwszy szczyt zgonów, prof. Horban pisze, że trudno się dyskutuje z płaskoziemcami choć mają rację. W czym mógł mieć rację dr Włodzimierz Bodnar, nazwany przez Horbana płaskoziemcą? Dr Włodzimierz Bodnar mógł mieć rację w jednym, że Covida da się leczyć i to jest herezja, której nie wolno było powiedzieć głośno. Wtedy Andrzej Horban w 2020 roku jesienią wiedział, że amantadyna leczy, przynajmniej dał do zrozumienia” – powiedział dziennikarz Jan Pospieszalski.

Dalej Pospieszalski wspomniał o polskich badaniach nad  skutecznością amantadyny w leczeniu COVID-19. Powiedział, że jest to temat na dziennikarskie śledztwo. Przypomnijmy, że badania według wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła są blokowane. W ostatnich dniach grudnia 2021 roku pisaliśmy, że niektóre ośrodki badawcze nie znalazły nawet jednego pacjenta do badania. Najwięcej osób zrekrutował pododdział w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach (pow. tarnogórski). Kilka tygodni temu prof. Adam Barczyk, koordynator grupy badawczej przekazał naszemu portalowi, że wstępne wyniki poznamy pod koniec lutego 2022 roku.

Ujawnienie wiadmości sms jest szeroko komentowane na Twitterze.

 

źródło: PCh24.TV