Dziś pod budynkiem Ministerstwa Zdrowia. Protest przeciwko planom WHO

fot. Grzegorz Braun/ screen YouTube

Już dzisiaj o godzinie 12.00, pod budynkiem Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15 w Warszawie, odbędzie się „Wielki społeczny protest przeciwko planom WHO”. 

Organizatorzy wydarzenia, w tym Fundacja Polskie Veto i inne stowarzyszenia, wyrażają swoje zaniepokojenie proponowanymi zmianami w Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych (IHR) oraz nowym Traktatem Pandemicznym, które ich zdaniem, zagrażają suwerenności Polski.

„Protest odbędzie się 1 grudnia 2023 roku, w ostatnim dniu, kiedy Polska może zgłosić swój sprzeciw do poprawek w Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych (IHR 2005)” – napisali organizatorzy manifestacji na Facebooku.

Protestujący sprzeciwiają się przekazaniu WHO większej władzy, która mogłaby wpływać na zarządzanie zdrowiem publicznym w państwach członkowskich. Twierdzą, że Światowa Organizacja Zdrowia dąży do przejęcia kontroli nad decyzjami zdrowotnymi na poziomie globalnym, co mogłoby prowadzić do narzucania prawnie wiążących wytycznych, takich jak lockdowny czy obowiązkowe szczepienia.

Inicjatorzy podkreślają, że jeśli plany WHO dojdą do skutku, to Polska straci prawo do samodzielnego podejmowania decyzji w sprawach zdrowia publicznego. Organizacje takie jak „Nauczyciele dla Wolności”, „Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców” i wiele innych zjednoczyły się w celu zorganizowania tego protestu. Inicjatywa ta jest szeroko popierana przez różnorodne grupy społeczne i obywatelskie.

W wydarzeniu wezmą również udział niektórzy parlamentarzyści. Swoją obecność zapowiedział między innym poseł Grzegorz Braun.

 

 

źródło: stopwho.pl, tarnogorski.info