Dziwna sytuacja w Chorzowie. 42-latek nagrywał kierowców i ich szantażował

fot. Śląska Policja

Policjanci z Chorzowa zatrzymali 42-latka, który wykorzystywał strach kierowców. Mężczyzna rejestrował wykroczenia drogowe i wymuszał pieniądze, grożąc, że przekaże nagrania policji.

W minionym tygodniu policja otrzymała zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który w okolicach rynku w Chorzowie miał rejestrować wykroczenia kierowców. Następnie oszust podchodził do zdezorientowanych kierowców i żądał od nich pieniędzy.

– Groził, że jeśli ich nie otrzyma, nagranie trafi na policję i oprócz wyższej kwoty mandatu, będą nałożone punkty karne. Jedna z ofiar szantażysty zarejestrowała jego wizerunek i poinformowała funkcjonariuszy, którzy błyskawicznie ustalili tożsamość – informuje śląska policja.

Jak udało nam się ustalić, sprawcę udało się ująć dzięki reakcji mieszkańca Tarnowskich Gór.

42-letni mieszkaniec Chorzowa został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania, za co grożą nawet 3 lata więzienia.

Na chwilę obecną śledczy potwierdzili trzy przypadki szantażu. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że pokrzywdzonych może być więcej.

fot. Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja