Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia kupiła 230 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Rowery zostaną przekazane urzędnikom, policji i straży miejskiej.
– Chcemy promować zrównoważoną mobilność miejską i pokazywać, że rower to świetny środek transportu do odbywania również podróży służbowych. Zmiany zaczynamy od siebie – mówi Karolina Wadowska, członek zarządu GZM.
Wspomaganie elektryczne ma pozwolić na przejechanie do 60 km. Łączna wartość wszystkich 230 rowerów to ponad 2,2 mln zł.
Internauci pytają, dlaczego rowery są tak drogie?
Dostawy rowerów zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszych ponad 40 rowerów przyjedzie do Metropolii w ciągu 30 dni – po jednym zostaną przekazane do wszystkich miast i gmin członkowskich, a kilka pozostanie do dyspozycji pracowników Urzędu Metropolitalnego.
Rower, zwłaszcza ten ze wspomaganiem elektrycznym, okazuje się bezkonkurencyjny, gdy mówimy o odległościach do 5 km. Dlatego też zmianę nawyków chcemy zacząć od siebie. Naszym celem jest jednak uruchomienie największej w Europie wypożyczalni elektrycznych rowerów miejskich. Do 2022 roku na pilotaż Elektrycznego Roweru Metropolitalnego przeznaczymy ok. 20 mln zł – mówi Karolina Wadowska.
Drogi dziurawe, chodniki dziurawe, a zarząd Metropolii kupił rowery elektryczne za ponad 2,2 mln złotych.
Poniżej ilość rowerów elektrycznych, które pojadą do poszczególnych gmin powiatu tarnogórskiego.
Tarnowskie Góry – 8
Ożarowice – 2
Radzionków – 3
Świerklaniec – 3
Zbrosławice – 3
źródło: metropoliagzm.pl
ŁUKASZ DUDEK