Fabryka Fiata w Bielsku-Białej do likwidacji. Pracę straci prawie 500 osób

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Kończy się era produkcji silników Fiata w Bielsku-Białej (woj. śląskie). W środę związki zawodowe poinformowały o rozpoczęciu procesu likwidacji spółki FCA Powertrain. Pracę ma stracić blisko 500 osób. 

Likwidacja bielskiego zakładu wynika w wprowadzenia przez Komisję Europejską regulacji dotyczących emisji spalin i spadku zamówień na silniki spalinowe. Informację tę przekazał były dyrektor Andrzej Tokarz podczas spotkania z organizacjami związkowymi.

„Informację o podjęciu uchwały o postawieniu FCA Powertrain Sp. z o.o. w stan likwidacji przekazano związkom zawodowym 03 stycznia 2024 r. Zwolnienia grupowe mają objąć całą, 468-osobową załogę i trwać od lutego do grudnia 2024” – poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej Związek Zawodowy Pracowników Metalowcy.

„03 stycznia odbyło się spotkanie organizacji związkowych z dotychczasowym Dyrektorem FCA Powertrain a obecnie Likwidatorem Andrzej Tokarz, na którym poinformował on, że przyczyną decyzji o likwidacji jest wprowadzenia przez Komisję Europejską regulacji dotyczących emisji spalin silników spalinowych, spadek zamówień na silniki spalinowe, czego konsekwencją jest podjęta przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników w dn. 02.01.2024 roku Uchwała nr 1 o rozwiązaniu spółki” – czytamy w dalszej części komunikatu.

źródło: www.metalowcy-bielsko.pl

 

 

 źródło: www.metalowcy-bielsko.pl