Fatalne warunki na drogach. Pojazd ciężarowy „złamał się” na jezdni

fot. Śląska Policja

Na drogach fatalne warunki. Niestety powiedzenie „zima znów zaskoczyła drogowców i kierowców” jest jak najbardziej na miejscu. Na drodze wojewódzkiej 908 w powiecie tarnogórskim samochody poruszają się w żółwim tempie.

Są też pierwsze niebezpieczne zdarzenia na drogach w województwie śląskim. – Na autostradzie A4 w Chorzowie pojazd ciężarowy „złamał się” na pasie rozdzielającym jezdnie i częściowo utrudnia przejazd w obu kierunkach – informuje śląska policja.

– Uwaga kierowcy. Bardzo trudne warunki drogowe i utrudnienia w ruchu w całym województwie – zwolnijcie i zachowajcie ostrożność – apelują funkcjonariusze.

„Wszystkie drogi krajowe zarządzane przez GDDKiA na terenie woj. śląskiego są przejezdne. Cały czas pada śnieg, bądźmy uważni na drodze. Na części dróg jest błoto pośniegowe, pozostałe są czarne mokre. Od wczorajszego wieczora sprzęt zimowego utrzymania wyjeżdżał prawie 270 razy” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. 

AKTUALIZACJA GODZ. 9:05

GDDiK Katowice: „Na S1 w Sosnowcu km 545+000 kier. Pyrzowice samochód ciężarowy w rowie, jezdnia zablokowana na czas wyciągania pojazdu”

źródło: Śląska Policja, Media społecznościowe