FEST Festival w Chorzowie odbędzie się. Na razie tylko zaszczepieni będą mogli wejść!

Pixabay

Jest oświadczenie organizatora. FEST Festival odbędzie się w dniach od 11 do 14 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Na chwilę obecną impreza odbędzie się wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych. Trwają rozmowy, aby na wydarzenie mogły wejść również osoby z „paszportem covidowym”. 

 

„Na chwilę obecną działamy zgodnie z założonym planem, a wszyscy ogłoszeni przez nas artyści są potwierdzeni i pojawią się w Parku Śląskim w Chorzowie”- brzmi początek oświadczenia organizatora.

– Podczas konferencji prasowej minister zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu – czytamy.

Trwają rozmowy, aby na imprezę mogły również wejść osoby z certyfikatem.

– Prowadzimy rozmowy z rządem, których celem jest rozszerzenie obecnych obostrzeń tak, aby każdy z was, kto posiada ważny europejski certyfikat (dostępny za darmo dla ozdrowieńców, osób przetestowanych i zaczepionych pierwszą dawką), również mógł bawić się na FEST Festivalu 2021 – dodają organizatorzy.

fot. materiał prasowy FEST Festival/Facebook