20.1 C
Tarnowskie Góry
sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona główna Bez kategorii Flaga UPA podczas wizyty Niedzielskiego we Lwowie

Flaga UPA podczas wizyty Niedzielskiego we Lwowie

fot. Twitter

Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził jeden ze szpital we Lwowie. W sieci opublikowano zdjęcie, które wywołało burzę. Na zdjęciu widać szefa resortu zdrowia na tle banderowskiej flagi. 

Niedzielski spotkał się w ostatnich dniach z Wiktorem Laszko, ministrem zdrowia Ukrainy. Podczas wizyty w szpitalu w jednej z sal na ścianie wisiała czarno-czerwona flaga Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Według oficjalnych doniesień, miała to być własność żołnierza, który przebywał w placówce.

Dziennikarz „Super Expressu” zaapelował o wyjaśnienie tej sytuacji. 

„Panie Rzeczniku, niech ktoś w końcu wyjaśni Ukraińcom, że nas po prostu boli widok tej flagi. Albo nasi przyjaciele tego nie rozumieją, albo- oby nie- zachowują się wobec nas specjalnie bardzo nieładnie (delikatnie mówiąc)” – napisał dziennikarz Marcin Torz.

„Nie tylko pana boli ten symbol” – odpisał Łukasz Jasina, rzecznik prasowy MSZ.

„Szanowni Państwo, nie była to flaga pod którą strona ukraińska przyjmowała ministra Adama Niedzielskiego. Była to flaga jednego z rannych żołnierzy w jednej z wielu sal. Zwróciliśmy uwagę stronie ukraińskiej i wizyta w tej sali zakończyła się” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 

„Minister Niedzielski w ukraińskim szpitalu obok flagi UPA, organizacji odpowiedzialnej za rzeź wołyńską. Tak wygląda „wstawanie z kolan”?” – skomentował Konrad Berkowicz, jeden z liderów Konfederacji. 

Niedzielski do dymisji? 

Z przecieków medialnych wynika, że już niebawem minister zdrowia Adam Niedzielski może zostać zdymisjonowany. Dziennikarze „Super Expressu” ustalili, że szefa resortu zdrowia miałbym zastąpić generał Grzegorz Gielerak.

Rekonstrukcja rządu jesienią. „Super Express” powołuje się na informacje przekazane przez jednego z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Czy minister zdrowia Adam Niedzielski straci stanowisko? Dowiemy się w najbliższym czasie, choć zmiany w rządzie mają już być przesądzone.

Wiele osób zarzuca Niedzielskiemu, że za jego kadencji doszło do dziesiątek tysięcy nadmiarowych zgonów. Faktem jest, że w czasie obostrzeń pandemicznych doszło do paraliżu służby zdrowia, rękę do tego przyłożył minister Adam Niedzielski.

Czytaj także: Tym razem Niedzielski nie uciekł. Został zapytany o nadmiarowe zgony

 

źródło: Twitter, tarnogorski
Oprac. Redakcja