Fotowoltaika na dachu. Jedyny taki blok w powiecie tarnogórskim

Materiał powstał przy współpracy z firmą Hymon

Lokatorzy budynku wielorodzinnego w Ptakowicach postanowili zamontować na dachu instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo przy 3-kondygnacyjnym bloku zainstalowano pompy ciepła. Dzięki temu nie będzie podwyżki czynszu, a budynek będzie ogrzewany ciepłem własnej produkcji. Zadania podjęła się firma Hymon, która ma swój oddział w Tarnowskich Górach. 

Panele słoneczne najczęściej są montowane na budynkach jednorodzinny, więc można śmiało powiedzieć, że mieszkańcy niewielkiej miejscowości w powiecie tarnogórskim przecierają pewne szlaki. Na rewolucyjną zmianę zdecydowali się lokatorzy budynku przy ul. Wyzwolenia w Ptakowicach. W bloku znajduje się 36 mieszkań i jest zarządzany przez wspólnotę mieszkaniową.

Skontaktuj się z doradcą 

Oddział Hymon w Tarnowskich Górach
Instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła
Tarnowskie Góry ul. Kaczyniec 18
tel. 570 520 984
tel. 570 600 396

Mieszkańcy stanęli przed dylematem, ponieważ pojawiła się konieczność ocieplenia budynku i instalacji nowej kotłowni węglowej. Na to zadnie wspólnota musiałby przeznaczyć nawet milion złotych. W dodatku nadal konieczny byłby zakup 40 ton węgla rocznie.
– Wtedy skontaktowała się ze mną prezes wspólnoty z pytaniem o możliwość zainstalowania alternatywnego źródła energii, które pozwoli ograniczyć koszty ogrzewania i będzie przyjazne dla portfeli mieszkańców – mówi Piotr Kiczka, kierownik oddziału Hymon w Tarnowskich Górach.
Zadania podjęła się firma Hymon. Zamontowano 3 pompy ciepła Hymon RSV, o mocy 40kW każda oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 30kW. W ten sposób powstała instalacja grzewcza.

Hymon Tarnowskie Góry

Materiał partnera
Tym sposobem stary kocioł został usunięty, więc nie ma już potrzeby zakupu węgla, z którym jest niestety problem. Lokatorzy nie muszą również martwić się o wzrost cen energii, ponieważ teraz energię niemal w całości zapewnia instalacja fotowoltaiczna.
Budynek mieszkalny w Ptakowicach. fot. materiał partnera

„Czynsz nie wzrósł nawet o złotówkę” 

– Oczywiście pozostają jeszcze koszty zakupu i montażu instalacji. Warto wiedzieć, że w tym zakresie na pokaźne dotacje mogą liczyć nie tylko właściciele budynków jednorodzinnych, ale również wspólnoty zarządzające budynkami wielorodzinnymi. W przypadku wspólnoty z Ptakowic, udało się uzyskać kredyt na preferencyjnych warunkach, którego rata jest niższa niż miesięczny koszt zakupu węgla. Dzięki temu czynsz nie wzrósł nawet o złotówkę – podkreśla Piotr Kiczka.

Firma Hymon oferuje profesjonalne doradztwo i montaż najwyższej klasy urządzeń, ale również pomoc przy pozyskaniu wsparcia finansowego.

Hymon od wielu lat specjalizuje się w kompleksowym wykonywaniu instalacji fotowoltaicznych. Jako jedna z nielicznych firm fotowoltaicznych w Polsce pozyskuje moduły bezpośrednio u producentów, dzięki czemu zapewnia bezpośrednią gwarancję producencką oraz certyfikację europejską.

Kontakt

Oddział Hymon w Tarnowskich Górach
Instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła
Tarnowskie Góry ul. Kaczyniec 18
tel. 570 520 984
tel. 570 600 396

 


Materiał powstał we współpracy z firmą Hymon