Frekwencja na wiecu Donalda Tuska. „Są nas miliony”

fot. Łukasz A. Jankowski/screen X.com

We wtorek w rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku odbył się wiec Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie odbyło się w Warszawie. Wygląda na to, że frekwencja nie należała do najlepszych.

Według szacunków Onetu na godz. 18:30, liczba uczestników na wiecu premiera Donalda Tuska wyniosła około 15 tys. osób. Tymczasem oficjalne dane mówią o około 30 tysiącach.

– Jadąc tutaj przeglądałem listę kandydatów PiSu. To tak naprawdę listy gończe, a nie do Europarlamentu – mówił do zebranych premier Donald Tusk.

„Są nas miliony” – napisał na platformie X poseł Dariusz Joński. Są to dość przesadne wyliczenia, choć zdjęcie udostępnione przez polityka może robić wrażenie. Z naszego doświadczenia wiemy jednak, że takie ujęcie nie oddaje faktycznego stanu. Magia wyszukanego kadru zadziałała w tym przypadku. Warto jednak dodać, że jest dzień roboczy i wiele osób nie mogło przyjechać na manifestację, ze względu na pracę.

Politycy Zjednoczonej Prawicy mówią wprost, że wiec okazał się porażką. Są też nagrania z nieco innej perspektywy.

„Trudno to nazwać sukcesem frekwencyjnym. Donaldowi Tuskowi nie udało się nawet zapełnić Placu Zamkowego” – napisał w mediach społecznościowych Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.

 

Były też osoby, które sprzeciwiają się militaryzacji granicy z Białorusią

 

źródło: X.com, Onet.pl