Gliwice. Nie żyje wielki talent polskiego pływania. Miał zaledwie 21 lat. Zmarł nagle

fot. Klub Pływacki "Sikret" Gliwice/Facebook

Nie żyje jeden z najbardziej utalentowanych pływaków na Śląsku. Michał Kapias miał zaledwie 21 lat. Zmarł nagle w środę 9 lutego. Był wychowankiem klubu pływackiego „Sikret” Gliwice oraz zawodnikiem AZS AWF Katowice.  

„W środę późnym wieczorem dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – nie żyje Michał Kapias. Nie jesteśmy w stanie opisać naszego smutku, naszego żalu, naszej rozpaczy” – czytamy na profilu klubu pływackiego „Sikret” Gliwice.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 12 lutego o godz. 12:00 sprzed bramy cmentarza Wójtowa Wieś w Gliwicach.
Facebook/Klub Pływacki „Sikret” Gliwice

„W tym samym dniu kończył praktyki trenerskie” 

„Zawsze uśmiechnięty, wesoły, skory do żartów mimo, że nie był już w naszym klubie ale zawsze był tuż obok. Zawsze na basenie, chętny do pomocy, taki był… jeszcze w tym samym dniu kończył praktyki trenerskie w naszym klubie” – napisali w mediach społecznościowych koledzy z gliwickiego klubu „Sikret”. Michał był jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Gliwicach. Zdobywał medale na mistrzostwach Polski.

„Nasze serca płaczą z bólu”

„Odszedł od nas nasz wspaniały kolega, przyjaciel, zawodnik naszego klubu i student AWF Katowice Michał Kapias. Ta śmierć przyszła zdecydowanie za szybko, za wcześnie… Nasze serca płaczą z bólu. Michale na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci” – napisali koledzy z drużyny AZS AWF Katowice.
„Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas z Gliwic. Nie żyje Michał Kapias wychowanek Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice, zawodnik AZS AWF Katowice” – czytamy na profilu Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
Facebook
„Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników na Śląsku z rocznika 2000. Nigdy nie zapomnimy jego wyścigów w rywalizacji z naszymi podopiecznymi” – napisali koledzy z KS „Górnik Radlin” Sekcja Pływania. 
Facebook

 

źródło: Facebook