Górnicy czują się oszukani. Stracili premię za to, że oddawali krew

Zdjęcie ilustracyjne fot. WZZ Sierpień 80

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej są rozczarowani i czują się oszukani. Przelewy na ich konta zostały obcięte z powodu oddawania krwi lub bycia na zwolnieniu lekarskim. Jednak nikt nie uwzględnił faktów, że wielokrotnie pojawiali się do pracy w weekendy na prośbę sztygara. Jeden z górników, w rozmowie z Onetem, wyraził swoje oburzenie na ten temat. 

„A dlaczego nikt nie wziął pod uwagę, że przychodziłem do pracy w weekendy, kiedy sztygar prosił? Człowiekowi na usta cisną się tylko niecenzuralne słowa” – mówi Onetowi jeden z górników.

Jest reakcja strony rządowej. Dodatek motywacyjny ma zostać wyrównany dla wszystkich krwiodawców, którym obniżono premię.

Wiceminister komentuje 

„Poleciłem Zarządowi JSW natychmiastowe wyrównanie dodatku motywacyjnego dla wszystkich krwiodawców, którym oddanie krwi obniżyło ten dodatek. Idea krwiodawstwa jest ważna w kontekście ratowania życia Polaków. Zostałem zapewniony o niedopatrzeniu Zarządu” – napisał w czwartek rano w mediach społecznościowych wiceminister Marek Wesoły.

źródło: Onet.pl, Twitter
Oprac. Redakcja