Grupa SPEED zatrzymała trzy osoby. Wszyscy na zakazie. Jeden śpieszył się do dentysty

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

Policyjna grupa „Speed” w ciągu tylko dwóch godzin zatrzymała trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość. To nie wszystko. W trakcie kontroli okazywało się, że wszyscy mieli obowiązujące zakazy kierowania pojazdami, w tym dożywotnie, jeden z kierowców by poszukiwany, a inny tłumaczył się, że jechał do dentysty.

W poniedziałek policjanci z tarnogórskiej grupy SPEED dbali o bezpieczeństwo powiatu, zatrzymując m.in. kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Do pierwszej kontroli doszło ok. godz. 10 na ulicy Nakielskiej w Tarnowskich Górach.

Policjanci zatrzymali kierowcę fiata, który, jak się okazało, oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości miał obowiązujące go zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto ustalono, że 39-latek był poszukiwany celem odbycia kary więzienia.

 

Godzinę później, na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach zatrzymano do kontroli peugeota.

Tak jak poprzednik, mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci sprawdzili 55-latka w policyjnych bazach i ustalili, że ten kierowca również miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny kierowca z sądowymi zakazami wpadł w ręce grupy „SPEED” ok. godziny 12 na ulicy Śląskiej w Miasteczku Śląskim.

Powodem zatrzymania do kontroli drogowej 54-letniego kierowcy nissana było przekroczenie dozwolonej prędkości. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz grozi mi kara do 5 lat więzienia.

 

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry