Grzegorz Braun do ministra Adama Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał”

kadr Sejm RP/YouTube

– Będziesz pan wisiał – zwrócił się poseł Braun do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas czwartkowych obrad. Oburzenie w Sejmie po słowach polityka Konfederacji 

– Akt oskarżenia, mam nadzieję, że przed trybunałem, kiedy wróci Rzeczpospolita z całą swoją mocą. Ten akt oskarżenia będzie zawierał informacje o stu kilkudziesięciu tysiącach zgonów nadmiarowych, będzie zawierał informacje, że o 1/3 w ciągu jednego roku, wzrosła liczba zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi – mówił Braun.

– Zbrodniarze wojenni w kategoriach norymberskich, to niekoniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w potylice i spychają do dołu z wapnem w Palmirach, czy Katyniu. To w myśl Kodeksu karnego ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną. A giną masowo – kontynuował poseł.

Na koniec pokazując palcem na ministra Niedzielskiego powiedział „będziesz pan wisiał”. Za te słowa parlamentarzysta został wykluczony z obrad

– Musimy zaprotestować wszyscy jak tu siedzimy. Nie zgadzam się z ministrem w wielu rzeczach, bo opowiadał głupoty z tej mównicy, ale będę pana bronił przed takimi tekstami. Panie pośle Braun, nie wolno nigdy wobec nikogo tak mówić. To jest groźba karalna – mówił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.