Hanna Głogusz z Miasteczka Śląskiego srebrną medalistką mistrzostw Europy

Hanna Głogusz fot. Polski Hokej na Trawie | Facebook

Młoda mieszkanka Miasteczka Śląskiego wraz z drużyną reprezentacji Polski zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Europy w hokeju na trawie do lat 16.

Reprezentacja Polski do lat 16 w hokeju pięcioosobowym na trawie wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy. Zawody zostały rozegrane w minionym tygodniu w Szwajcarii, a dokładnie w Bazylei. Powołanie do reprezentacji dostała m.in. Hanna Głogusz z Miasteczka Śląskiego, która w turnieju zdobyła 7 bramek.

Biało-Czerwone przegrały w finałowym meczy z Ukrainkami (5:6). Do złota zabrakło bardzo niewiele. Z mistrzynią spotkał się burmistrz Michał Skrzydło.

Poniżej zdjęcie wykonane po zwycięskim meczu półfinałowym z Turcją (12:2). Polki awansowały wtedy do finału mistrzostw Europy do lat 16 w Szwajcarii.

źródło: UM Miasteczko Śląskie, tarnogorski