Mieszkańcy twierdzą, że Głogowski to leń. Poseł wyciąga sprawę sprzed 11 lat

Fot. Tomasz Głogowski | facebook.com

Ponad dwa tygodnie temu pytałem,  co zrobił poseł Tomasz Głogowski dla powiatu tarnogórskiego? 

Wielu internautów i mieszkańców stwierdziło wtedy, że nic. Teraz poseł szuka swoich „sukcesów” politycznych na kartach historii. Poseł na swoim profilu społecznościowym opublikował wpis, w którym informuje, że w 2008 roku był jedną z tych osób, które uratowały Hutę Cynku „Miasteczko Śląskie” przed kłopotami finansowymi.

Gdy w 2008 r. Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” miała kłopoty determinacja posła Głogowskiego, aby ją z nich wyciągnąć była olbrzymia. Ministerstwo nie mogło pozostać bierne na jego zabiegi – prof. Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu w latach 2007-2015 – czytamy na profilu posła.

Przypomnę, że w latach problemów finansowych huty, w Polsce rządziła ekipa polityczna Głogowskiego (PO-PSL).

Poseł na Facebooku zacytował słowa Gawlika, który notabene należy do Platformy Obywatelskiej. Warto więc przyjrzeć się postaci „znanego” profesora cytowanego przez tarnogórskiego posła.

W 2012 roku Zdzisław Gawlik został powołany na wiceprezesa zarządów spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1, wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej i zajmujących się programem energetyki jądrowej. (wikipedia)

Program energetyki atomowej okazał się jedną z wielu porażek ekipy PO-PSL. 

Tylko na wynagrodzenia poszło ponad 100 mln zł, a łączne koszty działalności już w zeszłym roku wyniosły 447 mln zł. Powołana w 2010 roku państwowa spółka PGE EJ 1 miała przygotować inwestycję w pierwszą polską elektrownię atomową, ale do dzisiaj wszystko pozostaje w sferze niejasnych, odległych planów. – informował portal money.pl

Głogowski przez ostatnie 4 lata złożył w Sejmie dosłownie kilka interpelacji. Taka aktywność posła daje mu miejsce w czołówce najbardziej leniwych polityków.

„Gdy w 2008 r. Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” miała kłopoty determinacja posła Głogowskiego, aby ją z nich wyciągnąć…

Publiée par Tomasz Głogowski Poseł na Sejm RP sur Vendredi 27 septembre 2019


źródło: money.pl, wikipedia.pl, facebook.com 

Opracował:
ŁUKASZ DUDEK