Rekordowa ilość kandydatów na burmistrza w Miasteczku Śląskim

W Miasteczku Śląskim rekordowa liczba kandydatów ubiega się o stanowisko burmistrza. Aż siedem osób walczy o przysłowiowy fotel włodarza. Nasza redakcja miała zaszczyt współorganizować debatę z kandydatami na finiszu kampanii wyborczej, której nie udałoby się zrealizować bez zaangażowania lokalnego działacza społecznego Marka Nawrota, który był moderatorem i przygotował formułę debaty. 

Wydarzenie odbyło się we wtorek, 2 kwietnia, w wynajętej sali Miejskiego Ośrodka Kultury. W debacie wzięli udział Zbigniew Płomiński, Roman Boino, Michał Skrzydło, Krzysztof Sołtysik, Tomasz Ciesielski oraz Tomasz Respondek. Jedynie Pani Jolanta Wosz nie zdecydowała się wziąć udziału.

Działacz społeczny Marek Nawrot podziękował kandydatom za udział i podkreślił unikatowy charakter wydarzenia.

„Wyznaczamy trendy, ponieważ w większości gmin, a nawet w dużych miastach, debaty tego typu nie mają miejsca. Dziękuję także za kulturalną postawę względem konkurentów i mam nadzieję, że to nie ostatnia tego rodzaju inicjatywa w naszej gminie” – napisał po wydarzeniu społecznik.

Debata była transmitowana na żywo na naszych profilach na Facebooku. Niestety, ze względu na nieoczekiwane problemy z internetem, druga część debaty została udostępniona z opóźnieniem, po kilku godzinach.

Debata część pierwsza 

Debata część druga 

Pamiątkowe zdjęcie

Od prawej Roman Boino (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej), Krzysztof Sołtysik (radny), Zbigniew Płomiński (radny), Tomasz Ciesielski, Tomasz Respondek (przewodniczący Rady Miejskiej), Michał Skrzydło (obecny burmistrz) oraz prowadzący Marek Nawrot.

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek