Idzie duże ciepło! Ten weekend będzie piękny. Przed nami „eksplozja” wiosny

fot. Pixabay

Prognozy na najbliższe dni napawają optymizmem, gdyż czeka nas prawdziwie wiosenna pogoda z dużymi ociepleniami i słonecznym niebem. Czy powoli można wyciągać grilla?

Najbliższe dni będą owocowały w znakomitą pogodę niemal w całej Polsce, gdzie termometry przekroczą 10 stopni Celsjusza. Jednak prawdziwy „wybuch” wiosennej temperatury ma nastąpić w przyszłym tygodniu, kiedy to niektóre prognozy mówią nawet o 20 stopniach Celsjusza.

Skupmy się jednak na najbliższych dniach

W czwartek synoptycy nie przewidują opadów w województwie śląskim. Przez chmury ma się przebijać słońce, a termometry pokażą do 8 stopni Celsjusza. W nocy temperatura może spaść miejscami do minus 4 stopni.

Coraz cieplej 

W piątek ma być już więcej słońca i do 12 stopni Celsjusza. To będzie wstęp do przyjemnej pogody, ponieważ już w sobotę czeka nas jeszcze większe ocieplenie i temperatura do 16 stopni Celsjusza oraz wiele słonecznych godzin.

Co nasz czeka po weekendzie? Prognozy długoterminowe po weekendzie pokazują nawet 20 stopni Celsjusza, jednak należy pamiętać, że mogą one ulec zmianie.

 

 

(r.d)