Nie żyje Ilona Łuczak. Pokonała ją ciężka choroba

Zmarła Ilona Łuczak. Wieloletnia dyrektor BECEK-u fot. BECEK, pixabay

W piątek wieczorek w wieku 65 lat zmarła Ilona Łuczak, wieloletnia dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury. Przez wiele lat była zaangażowana w życie i pracę na rzecz kultury Bytomia. 

„Walczyła z chorobą, która ją pokonała, ale żyła pełnią życia do ostatniej chwili” – informuje BECEK w mediach społecznościowych.

Ilona Łuczak urodziła się w 1956 roku. Pracowała w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowskich Górach,  następnie w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świerklańcu, była zastępcą dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu, jak również założycielką i prezesem Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pałacowo-Parkowego w Świerklańcu.

 

Od 2007 roku przez 10 lat pracowała w Bytomskim Centrum Kultury. Od 2008 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora, natomiast w roku 2012 objęła funkcję dyrektora.

– Była osobą o niezwykłej energii, otwartości, woli walki, szybkości w działaniu i podejmowaniu decyzji. Miała ogromne serce, zawsze dużo empatii, często udzielała pomocy i wspierała innych w ich problemach – wspominają zmarłą znajomi z pracy.