Jarosław Kaczyński o COVID-19: On może wrócić, nawet najbliższej jesieni

fot. screen Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

„Jeżeli chodzi o kwestie medyczne, opanowaliśmy sytuację, w sensie organizacyjnym, nie zabrakło nam łóżek szpitalnych, nikt nie umierał na ulicach, mieliśmy szczepionki szybko i zorganizowaliśmy bardzo sprawny system szczepień” – powiedział w sobotę Jarosław Kaczyński, prezes PiS. 

W sobotę odbyła się konwencja PiS, na której głos zabrał wicepremier Jarosław Kaczyński. Wydarzenie odbyło się w podwarszawskich Markach. Konwencja rozpoczęła od odśpiewania hymnu, wspominano również prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na wstępie prezes PiS przeprosił osoby, które nie mogły wejść na salę.

„Zawiedliśmy, nie wiedzieliśmy, że będzie nas tak dużo, przepraszam, bardzo przepraszam” – powiedział i wyraził nadzieję, że na następne spotkanie sala będzie dopasowana do frekwencji.

Prezes Kaczyński mówił o sytuacji gospodarczej i wojnie na Ukrainie. Wspomniał również o pandemii.

„Jeżeli chodzi o kwestie medyczne, opanowaliśmy sytuację, w sensie organizacyjnym, nie zabrakło nam łóżek szpitalnych, nikt nie umierał na ulicach, mieliśmy szczepionki szybko i zorganizowaliśmy bardzo sprawny system szczepień” – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

„No, że nie wszyscy się chcieli szczepić, że ten poziom wyszczepienia jest taki jaki jest, czyli no powiedzmy sobie nie rekordowy w Europie, to już kwestia decyzji obywateli, każdy mógł i skądinąd dalej może się zaszczepić, to już jest jego wola, jego ryzyko” – dodał.

COVID-19 wróci do głównych przekazów medialnych?  

„Bo pamiętajmy, że o covidzie nie możemy mówić w czasie przeszłym, daj Boże, żeby tak było, ale dzisiaj jeszcze nie możemy, on może wrócić, nawet najbliższej jesieni, może wrócić także później, musimy mieć ciągle nawet nie w tyle głowy, tylko po prostu w głowie, musimy o tym pamiętać” – oznajmił Jarosław Kaczyński.

Nie wszystkie podjęte decyzje były właściwie? 

„Są sprawy, które można dyskutować i trzeba dyskutować. (…) Czy wszystkie decyzje specjalistyczne, medyczne, czysto medyczne, a nie polityczne były podejmowane w sposób właściwy. Ale nikogo tutaj nie oskarżam, bo nikt naprawdę nie wiedział, nie był w stanie do końca przewidzieć jak to jest i jak to będzie” – powiedział.

Słowa prezesa PiS oburzyły wielu Polaków, ponieważ nie możemy zapominać o dziesiątkach tysięcy nadmiarowych zgonów.

Konwencje możecie zobaczyć poniżej 

źródło: Prawo i Sprawiedliwość/ Facebook
Oprac. Łukasz Dudek