Jasna deklaracja Romana Boino. „Popieram Tomasza Respondka”

Jasna deklaracja Romana Boino. W drugiej turze wyborów na burmistrza Miasteczka Śląskiego popiera Tomasza Respondka. „Jestem przekonany, że jest to osoba zdolna do realizacji wielu punktów mojego programu wyborczego, których znaczenie doceniliście” – napisał w mediach społecznościowych. 

W gminie Miasteczko Śląskie o fotel włodarza powalczą urzędujący burmistrz Michał Skrzydło i przewodniczący rady miejskiej Tomasz Respondek. Ten drugi właśnie otrzymał mocne poparcie. W poniedziałek Roman Boino, który zdobył 521 głosów i był bliski przejścia do drugiej tury, podziękował wyborcom za ich wsparcie i zaufanie.

„Bardzo mi przykro, że nie udało mi się dotrzeć do drugiej tury wbyorów, ale Wasze wsparcie było dla mnie ogromną motywacją. Chcę również poinformować Was, że w drugiej turze wyborów popieram Tomasza Respondka. Jestem przekonany, że jest to osoba zdolna do realizacji wielu punktów mojego programu wyborczego, których znaczenie doceniliście. Jednocześnie chciałbym zapewnić Was, że mimo przegranej w wyborach na burmistrza, nie zawiodę Was jako radny” – napisał Roman Boino na Facebooku.

„Nadal będę pracować z pełnym zaangażowaniem na rzecz naszej społeczności i będę dążyć do realizacji naszych wspólnych celów. Dziękuję Wam jeszcze raz za zaufanie i wsparcie. Liczę na Waszą dalszą aktywność i zaangażowanie w życie naszego miasta. W niedzielę 21.04.2024 proszę o głosy na Tomasza Responka. Z góry dziękuję za poparcie tej kandydatury” – oznajmił samorządowiec.

Wyniki z pierwszej tury 

  • Tomasz Respondek: 978 – 31,13%
  • Michał Skrzydło: 546- 17,38%
  • Roman Boino: 521 – 16,53%
  • Jolanta Wosz: 378 – 12,03%
  • Krzysztof Sołtysik: 321 – 10,22%
  • Tomasz Ciesielski: 204 – 6,49%
  • Zbigniew Płomiński: 194 – 6,17%

II tura wyborów samorządowych 

Kandydat, który zdobędzie powyżej 50% wszystkich ważnych głosów w pierwszej turze wyborów na stanowisko wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, jest automatycznie uznawany za zwycięzcę. Jeżeli jednak żaden z kandydatów nie osiągnie tego progu, konieczne jest przeprowadzenie drugiej tury wyborów.

Zasady prawne stanowią, że w drugiej turze wyborów samorządowych uczestniczą dwaj kandydaci, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę ważnych głosów.

Według informacji z Państwowej Komisji Wyborczej, druga tura wyborów samorządowych zostanie przeprowadzona w 748 jednostkach samorządowych, w tym w 60 miastach o statusie miasta na prawach powiatu. Głosowanie zaplanowano na niedzielę, 21 kwietnia, w godzinach od 7:00 do 21:00.

 

 

 

źródło: Facebook, tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek