Jest stanowisko policji. Do spożywania pizzy w lokalu wezwano „małą armię” policjantów

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

W niedzielę odbyła się duża akcja policji w Cieszynie w restauracji „U trzech braci”. Lokal ten postanowił się otworzyć mimo obostrzeń. 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego w interwencji na mały lokal gastronomiczny brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy?

Policja tłumaczy powzięte duże środki.

Na miejscu było 21 funkcjonariuszy, którzy brali udział w działaniach, byli również policjanci, którzy udzielali wsparcia.

Poseł Lewicy Przemysła Koperski informował wczoraj, że było tam ok. 30 policjantów.

Tak duża ilość funkcjonariuszy została zadysponowana „w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, zarówno osobom przebywającym w rejonie lokalu, jak i samym funkcjonariuszom” – czytamy na stronie policji. 

Internauci jednak wskazują, że policji było za dużo, ponieważ w lokalu przez to zrobił się ścisk.

– Spożywanie posiłków wewnątrz lokalu – tak miały brzmieć zgłoszenia, które otrzymała policja od obywateli.

Jest oficjalne stanowisko policji. 

– Zgłoszenia przekazywane były przez obywateli informujących o nieprawidłowościach, które dotyczyły faktu spożywania posiłków wewnątrz lokalu – informuje policja.

– Policjanci w trakcie minionego weekendu podejmowali czynności w tej sprawie czterokrotnie, w tym raz udzielając wsparcia pracownikom Sanepidu. Policjanci wylegitymowali łącznie 26 osób. W dziesięciu przypadkach zakończyli legitymowanie pouczeniem. W pozostałych przypadkach przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające – brzmi komunikat śląskiej policji.

Policja zbierała materiały dowodowe, które zostaną przekazane sanepidowi. 

„Czynności, które prowadzili mundurowi każdorazowo polegały na ustaleniu stanu faktycznego oraz danych świadków. Materiały w sprawie działalności restauracji zostaną przekazane do dalszego prowadzenia cieszyńskiemu Sanepidowi” – czytamy w dalszej części komunikatu.

„W związku z faktem, że w miejscu prowadzenia interwencji przebywało kilkadziesiąt osób, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, zarówno osobom przebywającym w rejonie lokalu, jak i samym funkcjonariuszom w czynnościach uczestniczyło łącznie 21 funkcjonariuszy” – tłumaczy policja. 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: Śląska Policja