Już myślałem, że burmistrz zapomniał o flagach

Fot. UM Miasteczko Śląskie

Dzisiaj rano na portalu społecznościowym w komentarzu pytałem burmistrza Michała Skrzydło, czy będą wywieszone Flagi Polskie na miasteczkowskim rynku? Wczoraj flag jeszcze nie było, więc wydawało mi się, że burmistrz mógł zapomnieć.

Moje podejrzenia wynikały z tego, że jakiś czas temu włodarz zapomniał o 100. rocznicy rozstrzelania Powstańców Śląskich w Miasteczku Śląskim, dlatego miałem powody podejrzewać, że tym razem również mógł zapomnieć. 

25 sierpnia pisałem:

Na szczęście tym razem, to problemy techniczne były powodem.

OSP Brynica: Wieszanie flag zaplanowane było na sobotnie popołudnie, niestety z powodu problemów technicznych nie mogliśmy tego zrobić, o czym powiadomiony został Urząd Miejski, a flagi powiesiliśmy dzisiaj rano o godzinie 9. 

Kilka miesięcy temu,  na moje nalegania burmistrz obiecał wywieszać na święta patriotyczne Flagi Polskie na trzech masztach, które znajdują się na rynku. Niestety jak dotąd nic z tego.  Do tego zaproponowałem, aby np. wokół osiedla, na słupach, zamontować uchwyty na flagi i oflagować osiedle oraz również poszczególne, główne ulice np. takie jak Dworcowa czy Wspólna. Tutaj również otrzymałem zapewnienie, że coś w tej sprawie będzie zrobione.

Czekamy więc.. 

Opracował:
ŁUKASZ DUDEK