Już w ten weekend w Gliwicach. Trzydniowy festiwal kraftowego piwa

fot. Arena Gliwice

Już w ten weekend odbędzie się Lotny Festiwal Piwa. Plac przed gliwicką Areną ponownie zawrze od koncertów, pysznych food tracków i rzemieślniczych browarów.

4. Gliwickim Lotnym Festiwalu Piwa nadchodzi wielkimi krokami. Wydarzenie  zaplanowane jest bowiem na 2-4 czerwca. Szykuje się czas nie tylko odkrywania nowych smaków, ale także masy atrakcji czy muzycznych przeżyć.

Dlaczego warto się wybrać?

Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski najlepsze food-trucki, koncerty na żywo czy różnorodne atrakcje i konkursy.
To wyjątkowe wydarzenie tworzą młodzi ludzie – ludzie, którzy chcą pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicami piwowarstwa.
fot. Materiał promocyjny

Rzemieślnicze piwo, koncerty i food trucki 

Oprócz możliwości spróbowania niezwykłych piw i odkrycia nowych smaków, Lotny Festiwal Piwa to także multum wydarzeń – nie sposób się nudzić! Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Dj Sound Activ, który w piątek od godziny 20:00 będzie zabawiał Was największymi hitami! W sobotę o godzinie 21:00 będziecie mogli zanurzyć się w muzyce zespołu Nago
Zespół Nago jest jak nocna zimowa kąpiel w jacuzzi, głaskanie kraba na wakacjach
albo powrót autokarem ze szkolnej wycieczki. Żywi ich plankton, łazanki i
przyjaźń. Wrocławski zespół powstał w 2021 roku i zadebiutował wypuszczając serię
singli, które od razu trafiły na najważniejsze playlisty z muzyką alternatywną.
Pod okiem Andrzeja „Gieni” Markowskiego (na co dzień współpraca z
Krzysztofem Zalewskim) powstało 6 utworów, które ujrzały światło dzienne
dzięki współpracy z Kayax. 

Co spotka uczestników w pozostałe dni?

Konkursy, a nawet piwni eksperci, którzy wytłumaczą nam jak degustować piwo, od czego warto zacząć przygodę z kraftem oraz o samej produkcji i wiele innych! 
Rozkład jazdy koncertów
Piątek (2 czerwca)
  • Dj Sound Activ – 20:00-22:00
Sobota (3 czerwca)
  • NAGO– 21:00-22:00

Konkursy, degustacje i hulanki 

To nie wszystko! Oprócz możliwości spróbowania rzemieślniczego piwa w trakcie Festiwalu wpaść będzie można także na Silent Disco, które otworzy swoje odrzwia w sobotę (3 czerwca), od godziny 22:00 do 2:00, dając szansę na beztroskie pląsy w wygodnych słuchawkach. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ
Mat. promocyjny

 

Lotne zawody we flanki

Prawdziwych piwoszy z pewnością skuszą Lotne Mistrzostwa we Flanki. Wystarczy zebrać drużynę, wymyślić kreatywną nazwę i szykować się emocjonującą rywalizację. Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie TUTAJ.

Miejsce, w którym warto być

Co najlepsze, 4. Gliwicki Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym – nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Piwny Klub. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!
Miasto Gliwice Zaprasza! 
Gdzie: Arena Gliwice, Gliwice
Kiedy: 2-4 czerwca, 2023 r.
Godziny festiwalu:
  • Piątek: 15:00 – 22:00
  • Sobota: 12:00 – 22:00 (22:00-2:00 Silent Disco)
  • Niedziela: 12:00 – 20:00  
Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ
Lotny Festiwal Piwa
Mat. promocyjny

Materiał powstał przy współpracy z: Craft Event Sp. z o.o.