Ksiądz miał molestować nastolatki. Piotr R. nadal jest kapelanem w szpitalu w Tarnowskich Górach

Fot. zrzut - Tylko nie mów nikomu | youtube.com

Prokuratura w Gliwicach prowadzi postępowanie dotyczące kapelana z Tarnowskich Gór, który jest podejrzany o molestowanie dwóch 17-latek. 

Ksiądz Piotra R. miał w 2011 roku wykorzystać seksualnie dwie siedemnastolatki. Sprawą zajmuje się Prokuratura w Gliwicach, a podejrzenia są potwierdzone przez trwające postępowanie kościele. Prokurator wnioskował o tymczasowy areszt dla księdza, jednak wniosek został nie uwzględniony.

Jak informuje gliwicka prokuratura, postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, który wskazał, że w sierpniu 2011 roku, jeden z duchownych diecezji gliwickiej przemocą doprowadził siedemnastoletnią uczestniczkę wakacyjnego wyjazdu do poddania się innej czynności seksualnej oraz przetrzymywał ją w pokoju wbrew jej woli. Drugą z poszkodowanych miał dotykać w miejsca intymne. – czytamy na onet.pl 

O całej sprawie dowiadujemy się dopiero dzisiaj, a ksiądz Piotr. R nadal jest kapelanem w jednym z tarnogórskich szpitali. Do winy się nie przyznaje.

Kuria Gliwicka wydała komunikat w tej sprawie:

W obliczu zarzutów stawianych ks. Piotrowi R., pragniemy wyrazić nasz głęboki smutek i żal z powodu wydarzeń z udziałem duchownego naszej Diecezji. Diecezja zapewnia, że od początku ujawnienia sprawy działano zgodnie z obowiązującymi normami prawa, zaś zgłoszenie sprawy w Prokuraturze w październiku 2018 r. było efektem współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości. W chwili obecnej Diecezja nadal współpracuje z Prokuraturą. Jednocześnie deklarujemy gotowość udzielenia pomocy osobom poszkodowanym.

źródło: onet.pl, Gazeta Wyborcza, Kuria Gliwicka.