Karambol na ulicy Tarnogórskiej. 4-letnie dziecko i pasażerka w szpitalu

fot. Policja Tarnowskie Góry

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę przed południem w Wieszowie w gminie Zbrosławice na ulicy Tarnogórskiej. W karambolu brało udział aż 6 pojazdów, którymi łącznie podróżowało 18 osób.

– Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 23-letni zabrzanin, prowadząc osobowego volkswagena, najechał na tył poprzedzającego go audi. Siłą odrzutu pojazd uderzył w renault, który następnie zderzył się z mitsubishi. Kolejnymi uszkodzonymi autami w tym zdarzeniu był volkswagen transporter i osobowy opel – relacjonuje st. sierż. Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. 

– Ucierpiały dwie osoby. Pasażerka osobowego volkswagena i 4-letnia pasażerka audi zostały zabrane do szpitala – dodaje st. sierż. Kubica

fot. Policja Tarnowskie Góry

 

Niebezpieczna seria 

W ostatnich dniach na drogach powiatu tarnogórskiego doszło do serii niebezpiecznych zdarzeń. Jak informuje policja, tylko w weekend policjanci odnotowali 17 zdarzeń drogowych, w których rannych zostało 5 osób.

– Na przestrzeni ostatniego tygodnia w powiecie tarnogórskim doszło do 4 poważnych wypadków drogowych, w których rannych zostało 5 osób, w tym jedno dziecko. Mundurowi odnotowali także 13 kolizji – informuje policja.

fot. Policja Tarnowskie Góry

– Najczęstszą przyczyną zdarzeń było niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, brak uwagi i koncentracji, nadmierna prędkość oraz niezachowanie należytej odległości od poprzedzającego pojazdu – czytamy w komunikacie.

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry