Katowice. Pytamy Morawieckiego o amantadynę. Ochrona premiera blokuje drzwi

W piątek (3 września) do województwa śląskiego przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Odwiedził między innymi Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach. To właśnie w tej placówce są prowadzone badania nad skutecznością amantadyny w leczeniu COVID-19. 

Korzystając z okazji, chcieliśmy zapytać szefa rządu, jak idą badania nad skutecznością amantadyny. Premier niestety nie miał zamiaru z nami rozmawiać. Służba Ochrony Państwa „zabarykadowała” drzwi i przez kilka minut nie wypuszczała dziennikarzy z sali konferencyjnej.

Czy SOP ochrania również premiera przed trudnymi pytaniami dziennikarzy?

Zobaczcie nagranie

Amantadyna to zarejestrowany od kilkudziesięciu lat preparat, który jest stosowany w terapii choroby Parkinsona oraz jest również dopuszczony do leczenia grypy.

„Docierają do nas liczne relacje pacjentów, którzy do dzisiaj spotykają się ze ścianą w kwestii leczenia COVID-19 (a właściwie jego braku) i nieprzychylnymi komentarzami części lekarzy na temat stosowania amantadyny” – mówi w najnowszym komentarzu dr Włodzimierz Bodnar.

ZOBACZ: W Katowicach będą badać amantadynę. Szansa na lek na COVID-19 blokowana przez prawie rok?

Lekarz z Przemyśla twierdzi, że wyleczył już tysiące osób chorych na COVID-19. My również mamy swoje potwierdzone źródła, że jest grupa odważnych lekarzy, którzy leczą chorych na najpopularniejszą chorobę w zaciszu swoich gabinetów.

Nic się nie zmieniło

„Na ten moment nic się nie zmieniło w kwestii leczenia COVID-19. Do dzisiaj nadal nie ma rekomendacji jakiekolwiek leczenia na pierwszym etapie choroby, pacjenci zamykani są na kwarantannie, oczekując na pogorszenie stanu zdrowia, by finalnie trafić w ciężkim stanie z licznymi powikłaniami na oddział” – napisał dr Włodzimierz Bodnar w mediach społecznościowych.

Zbliża się zapowiadana przez największe media i polityków kolejna fala koronawirusa. Rząd i opozycja promuje tylko szczepionkę.