Kim jest bohater z Piekar Śląskich? Uratował tonącego nad zalewem

Zdjęcie ilustracyjne

Szukamy bohatera, który uratował tonącego mężczyznę. Na chwilę obecną wiemy tylko tyle, że ten odważny człowiek ma 41 lat i mieszka w Piekarach Śląskich. 

Wracamy do tragicznego zdarzenia, do którego doszło w miniony weekend nad zalewem Nakło-Chechło. Przypomnijmy, że w okolicy tzw. cypla, dwóch kolegów zaczęło się topić. Jeden z nich niestety nie przeżył, drugi miał ogromne szczęście. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Tragedia mogłaby być o wiele większa, gdyby nie szybka reakcja przypadkowego plażowicza, który wyciągnął z wody 24-letniego mieszkańca Zabrza. Niewątpliwie piekarzanin jest cichym bohaterem. Niektóre media podały, że jednego z tonących wyciągnęli ratownicy. Z naszych ustaleń wynika jednak, że młodego zabrzanina uratował mieszkaniec Piekar Śląskich.

Przygotowujemy materiał na temat bezpieczeństwa nad wodą. Chcemy poruszyć m.in. kwestię newralgicznego punktu nad zalewem Nakło-Chechło. Przypomnijmy, że policja ustaliła, że mieszkaniec Zabrza szedł razem z kolegą płytkim brzegiem i nagle z tej płycizny zrobiła się głębsza woda. Chcemy ustalić, w którym miejscu występuje tego typu zjawisko i zapytać zarządcę, czy jest szansa oznakować to miejsce.

Do tematu będziemy wracać. Prosimy o udostępnienie informacji. Numer do naszej redakcji: 781 34 67 lub redakcja@tarnogorski.info.

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Redakcja