„Kolacja podana pacjentce po dwóch udarach”

Fot. Facebook/Michał Sporoń

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych zrobiło się głośno o Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. 

Wszystko za sprawą zdjęcia kolacji, która miała zostać zaserwowana pacjentce tarnogórskiego szpitala.

Kolacja stulecia w szpitalu w Tarnowskich Górach, podana pacjentce po dwóch udarach, która przepracowała w tym kraju 40 lat. Chlebek, margaryna i kawałek serka topionego. Co o tym sądzicie?  – napisał Pan Maciek na grupie Facebook. Wpis ten ma ponad 2 tys. udostępnień.

Fot. Facebook, kolacja w szpitalu powiatowym w Tarnowskich Górach

 

Temat fatalnych posiłków w szpitalu poruszył radny Michał Sporoń.

Kontrakt na catering w naszym Szpitalu Wielospecjalistycznym wygrała firma Impel catering, po trzykrotnym ogłoszeniu przetargu.  Kwota trzyletniego kontraktu to 3 miliony zł, 1 000 000 zł / 365 dni ~ 2740 zł na dzień. Jeśli pomyślimy o jednym pacjencie, to kwota rzędu 12 zł wydawana na posiłki jednodniowe. Albo będziemy ratować życie, albo będziemy dokładać do posiłków – taką odpowiedź uzyskałem na sesji Rady Powiatu. – czytamy na profilu radnego.

Warto w tym miejscu zadać sobie pytanie. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

Służba zdrowia jest w opłakanym stanie. Czy to za rządów PO-PSL, czy teraz za rządów PiS.

Niestety po 1989 roku, w Polsce nie przeprowadzono prawdziwej dekomunizacji. W efekcie czego, komuniści mundury zmienili na garnitury i po dziś dzień rozkradają Polskę i zasiadają na wpływowych stanowiskach.

Partia Jarosława Kaczyńskiego podobno jest opcją patriotyczną, jednak po 4 latach widać, że najwyraźniej pogodzono się z tak zwaną „grubą kreską”, która w założeniu mówi o nierozliczeniu Polaków, którzy w PRL-u układali się z komunistami (czyt. służyli ruskim).

Dziś osoby, które powinny już dawno zniknąć z przestrzeni publicznej, niejednokrotnie zajmują wysokie stanowiska.

Wiecie już dlaczego Polacy muszą płacić w szpitalach za godzinę oglądania telewizora, a kryminaliści w więzieniu mają telewizję za darmo?

To jest tylko jeden przykład z wielu..

 

Opracował:
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: facebook