Kolejny samozbiór truskawek już w piątek. Kolejni rolnicy zapraszają na pole

W piątek od godziny 15:00 odbędą się kolejne samozbiory truskawek w Księżym Lesie. Do akcji w regionie dołączył również plantator z Piekar Śląskich. To świetna okazja dla miłośników świeżych, soczystych owoców oraz osób szukających bezpośrednich kontaktów z lokalnymi producentami.

Najpopularniejszym organizatorem samozbiorów jest Manfred Skrzypczyk. W ślady jednak idą kolejni rolnicy i zapraszają na pole. Truskawki można zbierać również w Kozłowej Górze – dzielnica Piekar Śląskich.

– Mamy przeznaczone pola. Ludzie przyjeżdżają całymi rodzinami. Najlepiej przyjeżdżać w godzinach popołudniowych. Kilogram truskawek kosztuje 7 złotych, można oczywiście podjadać. Mamy różne odmiany truskawek. Najlepiej wcześniej zadzwonić – powiedział nam Adam Musialik, plantator z Piekar Śląskich.

  • Samozbiór truskawek w Kozłowej Górze – ulica Radzionkowska numer telefonu 506 794 634. Warto mieć na uwadze, że droga w tym miejscu jest remontowana. 

  • Samozbióry truskawek w Księżym Lesie odbywają się codziennie od 8:00 do 17:00. Kilogram kosztuje 7 złotych.

Samozbiór truskawek stał się popularną inicjatywą na terenie województwa śląskiego. Polega on na tym, że rolnicy otwierają swoje pola, zapraszając wszystkich chętnych do ręcznego zbioru truskawek. Dzięki temu konsumenci mają szansę nie tylko cieszyć się pysznymi owocami prosto z krzaka, ale także dowiedzieć się więcej o procesie uprawy i poznać osoby odpowiedzialne za produkcję ich ulubionych owoców.

 

 

 

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski