Kołodziejczak oświadcza. Agrounia będzie na marszu w Warszawie razem z opozycją

fot. Agrounia/Facebook

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak ogłosił, że jego ugrupowanie pojawi się na organizowanym 4 czerwca marszu Donalda Tuska.

„AgroUnia za każdym razem pokazuje, że stoi po stronie Polaków i tam, gdzie są problemy do pilnego rozwiązania. Dlatego 4 czerwca będziemy na marszu w Warszawie i pokażemy, że mimo różnic politycznych, my możemy być z tymi, od których się różnimy i będziemy walczyć o normalność w kraju” – oświadczył Kołodziejczak.

Dalej wspomniał, że jego ugrupowanie organizowało wiele różnych protestów

„Wtedy nie mogliśmy doczekać się poparcia opozycji. Ale my tym razem nie będziemy szukać urazy, nie będziemy unosić się honorem. Kiedy jest na ulicy opozycja, my wyjdziemy razem z nimi. Wiemy, że takie protesty mogą naprawdę dużo zmienić. My zmieniliśmy czterech ministrów rolnictwa, wpłynęliśmy na zmianę zapisów ustaw. Udało się to zrobić i tym razem będzie dokładnie tak samo – pod jednym warunkiem, że będziemy razem i będziemy stali po stronie Polaków” – mówił.

 

Warto w tym miejscu zauważyć, że Prawo i Sprawiedliwość w czasie pandemii wprowadziło wiele niekonstytucyjnych ustaw i rozporządzeń, które w wielu przypadkach okazały się destrukcyjne dla zdrowia i finansów Polaków. Wtedy prawie cała opozycja popierała wszystkie decyzje i domagała się jeszcze większych obostrzeń m.in. dla osób, które nie chciały przyjąć popularnego preparatu.

W niedzielę, 4 czerwca w Warszawie odbędzie się marsz organizowany przez lidera PO Donalda Tuska. Początkowo organizatorzy chcieli protestować przeciwko „drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu”. Jednak podpis prezydenta Andrzeja Dudu pod ustawą ds. badania wpływów rosyjskich zmienił wiele i na sztandarach będzie również obrona Konstytucji.

źródło: Twitter, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek