Komisja Zdrowia ws. segregacji sanitarnej. Poruszające przemówienie żołnierza

fot. sejm.gov.pl

W środę odbyła się Komisja Zdrowia ws. segregacji sanitarnej. Głos zabrał żołnierz ze stowarzyszenia Bronimy Munduru Dla Przyszłych Pokoleń.

„Jako służby mundurowe zostaliśmy powołani do obrony kraju i jego obywateli. Dlatego alarmujemy i ostrzegamy, że wprowadzenie tego typu ustawy zdestabilizuje bezpieczeństwo wewnętrzne Polski, tak jak to się stało w każdym innym kraju, w którym ustawa tego typu została już wprowadzona. Doprowadzi to do masowych protestów na ulicach miast, dewastacji mienia publicznego i prywatnego, co w ostateczności może doprowadzić nawet do wojny domowej” – mówił Jakub Kuśpit.

„Przykład: Australia, Austria, Kanada, Holandia, Francja, Niemcy, Anglia tam wszędzie właśnie to się teraz dzieje. Musicie wziąć jeszcze jedno pod uwagę. W krajach o których tutaj wspomniałem współczynnik wyszczepienia społeczeństwa wynosi 80, 85, 90 procent, a w Polsce 55. Dlatego możecie się spodziewać znacznie większych rozruchów. Co jeżeli policja nie wystarczy, wyślecie wojsko? A jeżeli do tego dojdzie, czy zadaliście sobie pytanie, czy wydając rozkaz pacyfikacji wolnych ludzi, my służby mundurowe go wykonamy? A co jeżeli zrobimy w tył zwrot i wtedy to wy znajdziecie się naprzeciwko nas, wolnego narodu, zjednoczonego? – dodał żołnierz.

„Pamiętajcie, że każdy z was głosuje swoim imieniem i nazwiskiem, niezależnie od dyscypliny partyjnej. Jako stowarzyszenie Bronimy Munduru Dla Przyszłych Pokoleń wnioskujemy o odrzucenie tego projektu w całości” – tymi słowami zakończył wypowiedź.

źródło: sejm.gov.pl