Koncert charytatywny w Orzechu. Marta i Piotrek potrzebują naszej pomocy

21 i 22 grudnia odbędzie się Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy na rzecz chorej na nowotwór Marty Konik i chorego na SLA Piotra Piaseckiego. Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Orzechu.

Program

21 grudzień
godz. 15.00 – występ przedszkolaków ZSP w Orzechu Jasełka

22 grudzień
godz. 16.00 – kiermasz przed kościołem w Orzechu,
godz. 17.00 – Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy w kościele p.w. NMPJ w Orzechu,
godz. 18.30 – dalsza część kiermaszu.

Marta Konik – 16-latka z Radzionkowa. Trudny czas choroby rozpoczął się dla niej we wrześniu 2018 roku. Po trzech operacjach i długim okresie diagnozowania, stwierdzono nowotwór – tłuszczakomięsak śluzowaty. W czerwcu 2019 roku rozpoczęła w zabrzańskim szpitalu chemioterapię, teraz jest leczona poprzez naświetlanie. Ma nadzieję, że uda się jej rozpocząć kolejny etap leczenia lekiem nowej generacji – trabektedyną, który daje jej szanse na życie.

Piotr Piasecki 57-letni mieszkaniec Bytomia zmagającego się z SLA. Stwardnienie zanikowe boczne (SLA), jest bardzo rzadką i ciężka chorobą neurologiczną, która obejmuje głównie komórki nerwowe odpowiedzialne za kontrolowanie dobrowolnego ruchu mięśni. W tej chwili ma niesprawne obie ręce, problemy z mową, osłabione nogi i oddech (jest leczony respiratorem nieinwazyjnym). Aby jak najdłużej zostać sprawnym wymaga rehabilitacji fizycznej i logopedycznej. Pan Piotr potrzebuje sprzętu, który choć trochę go usamodzielni – wózka elektrycznego ze stabilizatorem, schodołazu, a w przyszłości – specjalnego łóżka rehabilitacyjnego.

 

źródło: UG Świerklaniec