Kontrola autobusów miejskich. Policjanci złapali się za głowę, jak to zobaczyli

fot. Policja Chorzów

Niesprawny układ hamulcowy, drewniany kołek pod siedzeniem i lusterko przymocowane na opaski zaciskowe. To tylko niektóre z usterek, jakie ujawniono w Chorzowie w autobusach miejskich. 

Kontrola autobusów miejskich w Chorzowie wykazała szereg nieprawidłowości. Stan techniczny niektórych pojazdów jest skandaliczny.

– W ostatnim czasie do chorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego wpłynęło kilka skarg na zachowania kierowców autobusów miejskich i ich sposób jazdy. Zaniepokojeni pasażerowie zwracali również uwagę na wykroczenia, jakie popełniają kierowcy. Czasami ich styl jazdy poddawał w wątpliwość posiadanie uprawnień – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

To jednak nie wszystko, ponieważ w ostatnim czasie miały miejsce również zdarzenia drogowe, w których uczestniczyły autobusy miejskie. W miniony piątek postanowiono przeprowadzić kontrolę.

Niesprawny układ hamulcowy 

– Mundurowi zwracali głównie uwagę na stan techniczny pojazdów oraz ewentualne wykroczenia popełniane przez kierowców. Niektóre usterki, wykryte przez policjantów zagrażały bezpieczeństwu przewożonych osób.  Najgroźniejszą z nich był niesprawny układ hamulcowy – relacjonuje policja.

Coś niebywałego. Kontrolkę informującą o awarii zamaskowano czarną taśma, aby nie rzucała się w oczy.

fot. KMP Chorzów

– Sposoby napraw pewnych usterek również pozostawiały wiele do życzenia. Opaski zaciskowe podtrzymujące lusterko, drewniany kołek stabilizujący fotel kierowcy lub plątanina kabli w skrzynce bezpieczników to przykłady nieodpowiedzialnego likwidowania usterek – czytamy dalej.

Policjanci zatrzymali trzy dowody rejestracyjne i ujawnili kilka wykroczeń.

fot. KMP Chorzów
fot. KMP Chorzów
fot. KMP Chorzów
fot. KMP Chorzów

źródło: KMP Chorzów