Kontrola drogowa w Tarnowskich Górach. Kierowca palił marihuanę

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali do kontroli osobowe audi. Nerwowe zachowanie kierującego przykuło ich uwagę. Mieli nosa, ponieważ młody kierowca palił wcześniej marihuanę. 

Do zatrzymania doszło w nocy z piątku na sobotę. Policjanci patrolowali rejon ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. – W pewnym momencie zauważyli osobowe audi, które zatrzymali do kontroli. Za jego kierownicą siedział 33-letni tarnogórzanin. Sama kontrola pojazdu przebiegła w sposób normalny, jednak jego posiadacz w dziwny sposób rozmawiał z mundurowymi – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Młody mężczyzna był podenerwowany, cały czas rozglądał się po okolicy. To przykuło uwagę policjantów.

– Wszystkie symptomy wskazujące na stan po zażyciu narkotyków, potwierdził narkotest, którego policjanci użyli wobec 33-latka. Dodatkowo mężczyzna sam przyznał się stróżom prawa, że palił marihuanę, którą posiada przy sobie – dodaje rzecznik prasowy.

Okazało się, że kierowca miał około grama marihuany. Teraz odpowie odpowie za kierowanie pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja