Kontrole na granicach z Czechami i Niemcami

Na granicach uruchomiono punkty kontroli sanitarnej. fot. Jarosław Wieczorek/facebook

W związku z koronawirusem, rząd postanowił wprowadzić kontrole sanitarne na granicach z Czechami i Niemcami. 

W Gorzyczkach, przy granicy z Republiką Czeską, odbył się dziś briefing prasowy.

– Zostały uruchomione punkty kontroli sanitarnej. Mają one przede wszystkim na celu kontrolę temperatury, kontrolę sanitarną przyjeżdżających drogą autostradową. Mówimy tu przede wszystkim o autokarach oraz o busach od 9 osób – mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Podczas kontroli zbierane będą informacje od osób znajdujących się w autokarze, aby w przypadku potwierdzenia przypadku koronawirusa natychmiast dotrzeć do wszystkich podróżnych i objąć ich kwarantanną.

– To jest jedna z ważniejszych decyzji państwa polskiego, polskiego rządu i nieliczne państwa decydują się na tego typu działania dotyczące ochrony i prewencji. Chcielibyśmy, aby w naszym województwie mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie – zaznaczył wojewoda.

– Zostały uruchomione punkty kontroli sanitarnej. Mają one przede wszystkim na celu kontrolę temperatury, kontrolę…

Publiée par Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski sur Lundi 9 mars 2020

Jak dotąd na Śląsku potwierdzono 5 przypadków koronawirusa.

Wszyscy są mieszkańcami Rybnika i znajdują się na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. Czterech pacjentów to osoby, które podróżowały jednym środkiem transportu, natomiast piąta osoba to członek rodziny jednego z zarażonych.

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło całodobową infolinię. Po numerem 800 190 590 można uzyskać informacje dotyczące postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem.

 

 

źródło: Jarosław Wieczorek/facebook