Koronawirus w bytomskim szpitalu. Pacjenci i personel zarażeni, izba przyjęć zamknięta

Koronawirus w Bytomiu, izba przyjęć zamknięta. fot. UM Bytom

W wojewódzkim szpitalu nr 4 w Bytomiu wstrzymano przyjęcia pacjentów na izbę przyjęć.

Potwierdzona została obecność koronawirusa u trzech pacjentów oddziału ortopedii i pulmonologii. Na pracowników i pacjentów nałożono kwarantannę, pobrano również wymazy od osób, które miały kontakt z zarażonymi.

Decyzja o zamknięciu została podjęta na polecenie sanepidu.

 

Do szpitala nie będą przyjmowani nowi pacjenci.

Wyniki testów potwierdziły obecność koronawirusa u kolejnych pacjentów i personelu. W poniedziałek, 30 marca, kwarantanną administracyjną objęto oddział kardiologii.

Koronawirusa potwierdzono tam u 2 pacjentów, 2 lekarzy i 2 pielęgniarki. We wtorek, 30 marca, sanepid potwierdził pozytywny wynik u 5 pacjentów oddziału ortopedii.

„Pacjenci z koronawirusem natychmiast zostają przewiezieni do szpitali dedykowanych. Zarażony personel czuje się dobrze i przebywa w domu. Z kolei u jednej z pielęgniarek oddziału ortopedii, u której wystąpiła gorączka, natychmiast, na podstawie objawów klinicznych, pobrano posiew i – nie czekając na wynik – skierowano do szpitala zakaźnego. Choć sytuacja jest dynamiczna, na chwilę obecną nie ma konieczności zamykania szpitala i ewakuacji pozostałych pacjentów” – mówił dr Jerzy Pieniążek.

Uwaga⚠️ W Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu wstrzymano przyjęcia pacjentów do Izby Przyjęć. Decyzja…

Publiée par Miasto Bytom sur Mardi 31 mars 2020

 

 

źródło: UM Bytom