Koszulka, w której Niedzielski otrzymał 4 dawkę, zostanie wystawiona na aukcję

fot. Ministerstwo Zdrowia/Facebook

Już niebawem będzie można kupić koszulkę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Nie jest to zwykła koszulka, ponieważ szef resortu zdrowia miał ją założoną podczas aplikacji czwartej dawki szczepionki na koronawirusa. 

„Zgodnie z publiczną deklaracją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, koszulka, w której szczepił się 2 dawką przypominającą przeciw Covid-19 trafi na aukcję na szczytny cel. Dziś rzecznik MZ przekazał ją Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie” – poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia.

„Buty Michaela Jordana sprzedano za rekordową sumę 1,47 mln dolarów… zobaczymy czy rekord zostanie pobity” – skomentował nietypową aukcję dr Piotr Witczak.

Znany reumatolog komentuje 

„Jakkolwiek dziękuję Wam bardzo za często trudną, ale wielokrotnie skuteczną współpracę przy propagowaniu szczepień ochronnych, tak tej „inicjatywy proszczepiennej” kompletnie nie rozumiem i uważam ją za kontrproduktywną. Podobnie jak rozdawanie hulajnóg. Koszulkę na szczytne cele dawać mogą Lewy, Messi, Jordan czy Ronaldo, a nie Niedzielski. Znajmy skalę, błagam” – napisał Bartosz Fiałek, znany reumatolog i propagator szczepień.

screen Facebook

Przypopmnijmy, że minister zdrowia Adam Niedzielski przyjął w ostatnich dniach drugą dawkę przypominającą. Podczas zastrzyku nie zachowano  odpowiedniej odległości. W małym gabinecie był ścisk.

 

źródło: MZ/Twitter
Oprac. Łukasz Dudek