Krupski Młyn: 16-latek uciekł z ośrodka wychowawczego i ukradł rower

16-latek uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i ukradł rower spod cmentarza w Krupskim Młynie. 

Do zdarzenia doszło w czwartek. Po godzinie 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że ośrodka wychowawczego w Krupskim Młynie uciekł nastoletni wychowanek. Ponadto nastolatek miał ukraść rower, którym zmierzał w kierunku Tworoga.

– Policjanci penetrowali ulice gminy, chcąc szybko znaleźć uciekiniera. W pewnej chwili, na przystanku autobusowym w Potępie, stróże prawa wypatrzyli młodego mężczyznę, który rysopisem przypominał uciekiniera. Faktycznie był to poszukiwany 16-latek. Obok nastolatka była też zaparkowana skradziona damka. Młodzieniec nie chciał podać policjantom swoich danych personalnych i próbował uciec. Jego tożsamość potwierdził dopiero wicedyrektor ośrodka – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Policjanci ustalili, że nastolatek po ucieczce chciał szybko dotrzeć do domu. Zauważył zaparkowany przy ogrodzeniu cmentarza damski rower, który postanowił ukraść. Jednoślad miał koszyczek, który najwyraźniej przeszkadzał młodzieńcowi, ponieważ go zdemontował i wyrzucił do lasu.

16-latek z powrotem do ośrodka, a właścicielka odzyskała rower oraz koszyczek, który policjanci znaleźli w lesie. Nastolatek za ucieczkę i kradzież odpowie przed sądem rodzinnym.

źródło: Policja Tarnowskie Góry