Kryminalni weszli do kilku miejsc na terenie Bytomia, Chorzowa i Rudy Śląskiej

fot. Śląska Policja

Śląscy policjanci przejęli ogromną ilość narkotyków. Policjanci jednocześnie weszli do kilku miejsc w Bytomiu, Chorzowie i Rudzie Śląskiej. Przechwycono 13 kilogramów różnych narkotyków, broń palną, kilkaset sztuk amunicji i ponad 50 tys. zł. W bytomskiej kamienicy odkryto również materiały wybuchowe z zapalnikiem. 

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach od kilku miesięcy pracowali nad sprawą, w którą włączyła się bytomska prokuratura i CBŚP. Akcja rozpoczęła się we wtorek (3 stycznia) w godzinach porannych. Śledczy o tej samej porze weszli do kilku miejsc na terenie Bytomia, Chorzowa i Rudy Śląskiej.

Chorzów

„W pierwszym z mieszkań w Chorzowie znaleźli 35 gramów marihuany i haszyszu, zabezpieczyli blisko 10 tys. zł w gotówce i zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który początkowo nie wydawał się przejęty sytuacją” – informuje śląska policja. Jak relacjonują funkcjonariusze, nastrój mężczyzny zmienił się diametralnie, gdy się dowiedział, że śledczy znają inne kryjówki.

Bytom 

W Bytomiu kryminalni weszli do wynajmowanego przez 28-latka mieszkania. Tam znaleziono materiały wybuchowe i zapalnik. Z kamienicy ewakuowano 50 osób, a w budynku odcięto dopływ gazu. Po zabezpieczeniu materiałów wybuchowych przystąpiono do przeszukania mieszkania. Znaleziono 400 gramów kokainy i marihuany, urządzenie służące do badania „czystości” substancji chemicznych, 3 rewolwery i ponad 160 sztuk amunicji.

Ruda Śląska 

W Rudzie Śląskiej w użytkowanym przez mężczyznę garażu przechwycono 12 kilogramów marihuany, prawie pół kilograma kokainy, 2 pistolety i ponad 150 sztuk amunicji oraz ponad 40 tys. złotych.

„W sumie policjanci z KWP w Katowicach i katowickiego CBŚP przejęli ponad 12 kilogramów marihuany, prawie 700 gramów kokainy, amfetaminę i haszysz. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad pół miliona złotych. Śledczy zabezpieczyli w sumie także 5 sztuk broni palnej, ponad 300 sztuk amunicji, przeszło 50 tys. zł, urządzenie służące do badania „czystości” substancji chemicznych, wagi do porcjowania narkotyków i telefony należące do zatrzymanego” – czytamy w komunikacie.

Aresztowany 28-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu. Tam usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, materiałów wybuchowych, broni palnej i amunicji oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

 

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja