Krzysztof Respondek został patronem tarnogórskiej szkoły

fot. UM Tarnowskie Góry

Życzę, aby każdy z was w życiu spotkał takiego przyjaciela, jakim był Krzysztof Respondek – powiedział Krzysztof Hanke podczas uroczystości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Szkoła uhonorowała wybitnego artystę w wyjątkowy sposób: Krzysztof Respondek, pochodzący z Miasteczka Śląskiego, został patronem tarnogórskiej placówki edukacyjnej.

Na początku kwietnia bieżącego roku Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach złożyli wspólny wniosek o nadanie placówce imienia Krzysztofa Respondka. Decyzja ta została jednogłośnie przyjęta, wyrażając uznanie i pamięć dla artysty, który zmarł w grudniu ubiegłego roku w wieku 54 lat.

W uroczystości nadania imienia szkole uczestniczył Krzysztof Hanke, który wyraził swoje gratulacje oraz podzielił się osobistymi refleksjami.

– Gratuluję wam takiego patrona. Rok temu o tym czasie nawet w najczarniejszych myślach nie przyszło mi do głowy, że będę tu dzisiaj przed wami stał w takich okolicznościach. Życzę, aby każdy z Wwas w życiu spotkał takiego przyjaciela, jaki był Krzysztof Respondek. Wielki człowiek i przejeżdżając obok waszej szkoły, to zawsze bardzo szczerze się do was uśmiechnę – powiedział Hanke.

fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry

fot. UM Tarnowskie Góry

 

 

źródło: UM Tarnowskie Góry