Kwarantanna nawet dla zaszczepionych. Wszystko przez wariant Delta

fot. lublin.uw.gov.pl

Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem delta na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami- powiedział w Polsat News rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Nigdy nie wrócimy do normalności?

– W ten sposób nigdy nie wrócimy do normalności. Nie ma rzeczywistości „zero risk”. Ozdrowieńcy i osoby zaszczepione mają zdecydowanie niższe ryzyko infekcji, takie postępowanie to dalszy demontaż tkanki społecznej – twierdzi dr Paweł Basiukiewicz. 

Po słowach rzecznika internauci są oburzeni. Jeszcze nie tak dawno z zapowiedzi rządowych mogliśmy wywnioskować, że osoby, które zaszczepią się na COVID-19 będą mieć większe przywileje. Rzeczywistość jednak pokazuje co innego.


Czytaj także: Wiceminister zdrowia: wariant Delta Plus dotarł już do Polski


Warianty Delta i Delta Plus są już w Polsce.

W Polsce jest już ponad 100 przypadków mutacji Delta, ale także jest kilka przypadków wariantu Delta Plus – mówił przed weekendem wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Programie 1 Polskiego Radia.

Tak mało „zakażeń” jak dzisiaj nie było od dawna. Z powodu COVID-19 zmarło 0 osób. 

Mamy 38 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia – poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia.

„Z powodu COVID-19 zmarło 0 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba” – czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Okazuje się, że brak obostrzeń nie wpłynął na wzrost liczby dodatnich wyników testu na koronawirusa.

„Mamy przykłady wielu regionów na świecie, gdzie po zniesieniu obostrzeń nie tylko nie było wzrostu zachorowań, lecz ilość zachorowań wyraźnie spadła (np. Teksas, Missisipi). W tych krajach, gdzie nie paraliżowano życia przez lockdown ani nie było bezwzględnego nakazu noszenia masek, nie widać istotnej różnicy w ilości zachorowań w stosunku do krajów, gdzie takie restrykcje wprowadzano” – wskazuje dr Zbigniew Martyka, ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

 

źródło: Polsat News