Lekarka z powiatu gliwickiego zarażona koronawirusem. Miała kontakt z pacjentami

Szpital w Knurowie. fot. Google Street View

Lekarka ze szpitala w Knurowie (powiat gliwicki) ma koronawirusa.

Szpital wydał komunikat, z którego dowiadujemy się, że zarażona pracownik szpitala miał kontakt z pacjentami i personelem medycznym.

„W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi informujemy, że pani doktor, która przyjmowała pacjentów w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej, posiada pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

Została prawdopodobnie zakażona przez jednego z pacjentów w trakcie pełnienia dyżuru. Przypuszczalnie pacjent ten mógł być pierwszym z koronawirusem na terenie szpitala. Jego dane zostały przekazane policji oraz sanepidowi.

Pani doktor, której życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, przebywa obecnie na kwarantannie. Jesteśmy z nią w stałym kontakcie telefonicznym. Czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów infekcji koronawirusem.

Pacjenci i personel, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt, zostali zgłoszeni do sanepidu i poddani są kwarantannie do 29 marca r.

Szanowni Państwo, naprawdę warto pozostać w domu, aby niepotrzebnie nie narażać innych osób i zmniejszyć ryzyko zainfekowania.”

OświadczenieSzanowni Państwo,W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi informujemy, iż Pani doktor …

Publiée par Szpital w Knurowie sur Mardi 17 mars 2020