Lewica: Tak dla obowiązkowych szczepień

Zbliżają się wybory parlamentarne, więc warto przypomnieć działalność niektórych partii politycznych. Jeszcze nie tak dawno politycy Lewicy promowali obowiązkowe szczepienia.

Pod koniec 2021 roku Lewica zapowiedziała złożenie projektu ustawy, który przewiduje obowiązek szczepień preparatem na koronawirusa dla wszystkich dorosłych. Projekt zakładał grzywnę dla osób, które będą unikać zastrzyku.

„Czas na masowe użycie broni, którą mamy. Po to, by przestali umierać ludzi zakażeni Covidem i ci, dla których przez antyszczepionkowców nie ma miejsca w szpitalach, by leczyć inne choroby” – napisał na Twitterze Marek Kacprzak, rzecznik prasowy Klubu Parlamentarnego Lewicy.

Poseł Tomasz Trela zasłynął z bardzo radykalnej postawy. Osoby, które nie chciały przyjąć promowanego preparatu i podważały jego skuteczność, zostały nazwane „bestiami”.

„Bestie antyszczepionkowe powinny być lokalizowane, aresztowane i osądzane. Igranie ze zdrowiem i życiem naszych rodaków jest po prostu nieludzkie!” – napisał Trela w mediach społecznościowych.

Następnie wybuchła wojna na Ukrainie i temat znikł.

 

 

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek