Liczba zgłoszonych protestów cały czas rośnie. Zgłoszono już blisko 600

Google MAP

„W najbliższą środę zapowiedziano ponad 580 protestów, w których szacowany jest udział blisko 70 000 osób” – poinformowała we wtorek policja.

Policja apeluje do osób uczestniczących w protestach o zgłaszanie funkcjonariuszom wszelkich incydentów mogących sugerować próby prowokacji. Warto jednak przypomnieć, że dwa tygodnie temu, podczas demonstracji w Warszawie, doszło do wielu prowokacji. Niestety, jak wskazują opublikowane w mediach społecznościowych nagrania, wśród prowokatorów mogli się znaleźć również funkcjonariusze policji.

Obornik przed urzędem 

Dzisiaj rano przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu rolnicy rozrzucili obornik. Czy to mała zapowiedź tego, co czeka nas w środę?

Pierwszy raz w Katowicach

Protestujący zamierzają zablokować ul. Jagiellońską od ul. Lompy do ul. Francuskiej z czasowymi blokadami ul. Ligonia od ul. Lompy do ul. Reymonta oraz ul. Francuskiej na odcinku pomiędzy ul. Ligonia i ul. Jagiellońską.

„Osoby planujące podróż przez tę część śródmieścia Katowic prosimy o wytyczenie trasy z pominięciem okolic Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz, o ile to możliwe, pozostawienie pojazdu w jednym z Centrów Przesiadkowych i podróżowanie komunikacją zbiorową. Autobusy, których trasy biegną wskazanymi wyżej ulicami mogą być kierowane na trasy alternatywne” – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Katowicach.

Protest rolników w Kaletach

Protest rolników i myśliwych odbędzie się również przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.  Do Katowic ma przyjechać nawet 50 traktorów. Demonstracja rozpocznie się o godzinie 5:00 rano i zakończy o 19:00.

„Informujemy kierowców o utrudnieniach na drodze wojewódzkiej 908 w Kaletach, które mogą wystąpić w najbliższą środę 20 marca w godzinach od 10:00 do 18:00. Wszystkich podróżujących prosimy o rozsądek na drodze oraz stosowanie się do znaków i przepisów” – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Rolnicy będą przemieszczać się na odcinku pomiędzy dzielnicą Mokrus, aż do skrzyżowania z DW 789 w Woźnikach – Sośnicy.

KPP Tarnowskie Góry

źródło: Polska Policja, UM Katowice